آموزش اسکیس و راندو

آموزش اسکیس و راندو در معماری - پرزانته - اسکیس ارشد معماری - معماری منظر - طراحی شهری - طراحی داخلی

13 به در هنرمندان به همراه انتخاب گونه های گیاهی مناسب در طراحی طبیعت

صبح 13 فروردین یک هزار و سیصد و نود چهار همۀ هنر دوستانمون بخیر:


13 همتون به در
تیم هنر و معماری آشا براتون بهترین خوشی هارو آرزومنده.


 

انتخاب گونه های گیاهی مناسب در طراحی طبیعت:
انتخاب یک درخت مناسب، بسیار مهم است، زیرا درختان از عناصر ماندنی و ثابت در فضای سبز محسوب می شوند.


نکات بسیاری در انتخاب درخت مناسب وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. در اینجا باتوجه به هدفمان می توانیم نکات را به 3 بخش، تقسیم کنیم:

نکات کشت و کار،

نکات عملکردی

توجهات زیبایی شناسی.

در ابتدا، درخت انتخابی باید با منطقه  شما، سازگار باشد. شما باید به استقامت درخت(Hardiness: تحمل شرایط دمایی و اقلیمی) و میزان مقاومت دربرابر باد، توجه نمایید.

استقامت به وسیله اقلیم های کاشت (موقعیت جغرافیایی و حداقل دمایی که تیپ های گیاهی می توانند تحمل کرده و زنده بمانند) تعیین می شود.

شما نمی توانید درختانی از اقلیم های بالاتر از اقلیمی را که در آن زندگی می کنید، انتخاب کنید، اما می توانید درختانی را که در اقلیم های پایین تر از شما هستند، انتخاب کنید مشروط بر اینکه موقعیت رشدشان (میزان بارش، خاک، دمای تابستان و غیره) نظیر مکان اصلی شان باشد.میزان آسیب دیدگی دربرابر سرما و باد، به عادت رشدی (شاخه دهی) گیاه و میزان تردی و شکنندگی چوب شاخه ها، بستگی دارد.

گیاهان سریع الرشد در مقایسه با گونه های کند رشدتر، ساختمان شاخه ای ضعیف تری داشته و تحت تنش های بادی و سرمازدگی، خسارت بیشتری می بینند.

درختانی که عمدتا مشکل شکنندگی دارند شامل: افرای نقره ای، آقطی، نارون قرمز سیبری (که اشتباها به آن نارون قرمز چینی می گویند) و بید می باشد.

دامنه نیاز خاکی درختان، بسیار متنوع است. برخی درختان به خشکی خاک های شنی مقاومند و برخی دیگر خاک های سنگین را ترجیح می دهند و بعضی در خاک های لومی، حتی خاک های سنگین رسی هم خوب رشد می کنند، مطمئن شوید که گیاه منتخب با موقعیت خاک شما سازگار است.

تولیدگل و میوه در برخی مواقع مهم است. به زمان گلدهی و رنگ گل های درختان دقت کنید. مطمئن شوید که رنگ گل ها با رنگ سایر گیاهان گلدهنده که همزمان با آنها در دوره گلدهی هستند، هماهنگ بوده و همچنین با رنگ بافت ها و ساختمان های مجاورشان متناسب باشند.

توجه به عادات میوه دهی، در تصمیم گیری برای انتخاب مکان و مراقبت هایی که گیاه لازم دارد، ضروری است. درختانی که میوه های نرم دارند را در کنار پیاده روها، جاده ها و پاسیوها نباید کاشت زیرا ممکن است با افتادن میوه ها، خانه ها و سطوح موجود کثیف شود.

درختانی با میوه های سخت، مثل درختان خشکباری، برای مکان هایی که چمن کاری شده اند، مناسبند، اما باید در فصل میوه حتما قبل از چمن زنی با استفاده از شن کش، میوه ها را از روی چمن جمع آوری کنید.

شما باید درمورد نقش درختان در فضای سبزتان تصمیم بگیرید. سایه اندازی تنها کاربردی است که ما معمولا درختان را به خاطر آن انتخاب می کنیم، درحالی که درختان در فضای سبز، یک عنصر چند منظوره محسوب می شوند.به عبارت دیگر درخت (به جز به منظور سایه اندازی) به طورهمزمان، می تواند برای قاب گرفتن یک منظره، پوشاندن عیب های یک معماری غیراستادانه و فراهم کردن یک زمینه مناسب برای ساختمان و یا سایر واحدهای فضای سبزی به کار گرفته شود.


13 به در معماری ها

مواظب طبیعت مون باشیم.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 13 فروردین 1394 ساعت 01:08 | نویسنده: Mehraz | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.